Kalandos úton érkezett hozzám e-mailen ez a két tanulmány. Annyi érdekességet tartalmaznak a dolgozatok, hogyha elolvasásuk után csak egy kicsit elmerengünk a múlton, már megérte. Hátha még valaki tovább is gondolja a témát.

Vannak erre irányuló törekvések a környékünkön, vegyük csak mindjárt a nagymarosi Kerek Egyletet. Úgyhogy az olvasók figyelmébe ajánlom a két írást, és megbeszéltem Kiss Andreával, az egyik szerzővel, hogy hamarosan távinterjút készítek vele. Legfőképpen az érdekelt, hogy hogyan jutott eszébe egy szegedi hölgynek pont a nagymarosi szőlőtermesztés múltjával foglalkozni? Biztosan van rá magyarázat, hamarosan utánajárok.

Gazda - Fotó: Aradi Szilveszter
Gazda – Fotó: Aradi Szilveszter

 

Addig is olvassák örömmel! Innen is köszönöm Andreának a Kisduna újság szerkesztősége nevében, hogy engedélyezte a hozzáférhetőséget, és köszönöm Dobos Edgárnak, (Nagymaros) hogy általa eljutott hozzám az anyag.

Végvári Györgyi

Kapcsolódó:

– Elhagyott szőlőteraszok Nagymaroson
– Történeti tájhasználat nyomai Nagymaroson