gyumolcsfaMint már igyekeztünk közhírré tenni Kismaroson, Tasnádi Tamás építész területén nekiláttunk egy “tájkert” kialakításának. Ez annyit jelent, hogy itt szeretnénk összegyűjteni a környék (Alsó-Ipoly mente, Dunakanyar, Börzsönyalja) egykori gyümölcskertészetében nevelt számtalan tájfajta ma fellelhető maradékait. Ez nem kevés, eddig több, mint 100 fajtát találtunk! Persze nem mindegyik szaporítható…

Készült egy kertterv és nyertünk egy pályázatot, ami a kert létrehozásához szükséges anyagok beszerzését támogatja. A támogató MOL részéről október 1-én jön egy önkéntes csoport is segíteni!

Tervünk, hogy a kert a helyieket, a környék kertészeti hagyományainak fennmaradását szolgálja, beleértve a gyerekek nevelését is. Ebben, a fajták gyűjtésében és a kert felépítésében is számítunk mindenki segítségére.

Most szombaton az őszi kertrendezési munkákat szeretnénk előkészíteni. Mindenkit szívesen várunk, ismerkedjünk meg és ismerjék meg elképzeléseinket!

Az időpont: augusztus 27. szombat, 9 óra, a helyszín: katt ide…
A munka időtartama: kb. 4 óra.

Tárgya: kaszálás, gyomtalanítás, kőszedés a talajból,
Szerszám: gereblye, kapa, ásó.

További információ: Pataki Zsolt 06 (20) 807-7503
Szép időt, minden jót kívánunk a nyár utolsó napjaira!
Üdvözlettel!

Pataki Zsolt és a Magosfások