PY061573A Mátyásfa Környezetvédő Egyesület bevetési egysége a MÁK 8 zsák veszélyes hulladékot távolított el a kismarosi ártérről.
A hétvégén a Mátyásfa Környezetvédő Egyesület – MÁK – bevetési egysége 2 nem páncélozott járművel a helyszínre érkezve, az akció végén 8 zsák veszélyes hulladékot távolított el a kismarosi ártérről.

A szemét nagy része az árhullámmal érkező PET palack, sörösdoboz, és vegyes műanyag hulladék. Az időről-időre felhalmozódó szennyeződéseket fontos eltávolítani erről a fokozottan érzékeny területről, mivel ezek a műanyagok lényegében soha nem bomlanak le, teljesen táj és természet idegen anyagok, melyek az esztétikai káron kívül az élővilágot is jelentős mértékben terhelik. Előkerült többek között wc deszka, papucs, öngyújtó, dezodoros doboz, legó kocka.

PY061567PY061563
PY061568
PY061560

PY061573

És nem csak a Kisduna-holtágat sújtja a probléma, hiszen ennek a hulladéknak egy jelentős része az óceánokba jut, ahol a tengeráramlások összeterelik, és óriási szemétszigeteket hoznak létre belőlük. Az alábbi videón döbbenetes képeket láthatunk erről.

{youtube width=”600″ height=”450″}y5y1W5xduiE{/youtube}

Az akció folytatódni fog.

Fotók: Aradi Szilveszter