Kismaros és a Bfan_madar_foto_Aradi_Szilveszterörzsöny tájéka szerencsére gazdag madárfajokban. A falut övező erdők, az érintetlen patakok, a dunai ártér, megannyi menedéket jelent ezeknek a csodálatos élőlényeknek. Sok fajt télen vendégül is láthatunk, hiszen ha etetőt helyezünk el a kertünk egy alkalmas pontján, egésznap figyelhetjük őket, ezzel is vidámabbá téve a szürke téli napokat.

Leginkább a napraforgómagot szeretik, de dióbelet és natúr (só nélküli) szalonnát is tehetünk az etetőbe. A téli kosztolást meghálálják, hiszen tavasszal a jól megszokott környéken fogják fészküket megrakni, és ugye a fiókák etetése sok-sok légynek, hernyónak, no és persze szúnyognak jelenti majd az utolsó táncot. Szeretnék néhány fajt bemutatni a teljesség igénye nélkül, amelyek mostanság tiszteletüket tehetik a ház körül.

Fotók: Aradi Szilveszter

mezeivereb_foto_Aradi_Szilveszter Mezei veréb
oszapo_foto_Aradi_Szilveszter Őszapó        
meggyvago3_foto_Aradi_Szilveszter Meggyvágó   
enekesrigo_foto_Aradi_Szilveszter Énekes rigó   
vorosbegy_foto_Aradi_Szilveszter Vörösbegy     
kekcinke_foto_Aradi_Szilveszter Kék cinege     
szencinege_foto_Aradi_Szilveszter Széncinege     
zoldike_foto_Aradi_Szilveszter Zöldike          
fenyopinty_foto_Aradi_Szilveszter Fenyőpinty     
csiz_foto_Aradi_Szilveszter Csíz               
szajko_foto_Aradi_Szilveszter Szajkó           
harkaly_foto_Aradi_Szilveszter Harkály     
tengelic_foto_Aradi_Szilveszter Tengelic